Zdrowie i uroda

Niekonwencjonalne zabiegi SPA

zabiegi spa
Napisany przez easylife

Zabiegi oferowane przez gabinety SPA to nie tylko masaże i relaksujące kąpiele. Osoby, które poszukują nowych sposobów na regenerację lub oczyszczenie ciała, mogą skorzystać z innowacyjnych metod, dostępnych jedynie w niektórych salonach urody.

Terapia dźwiękiem

Standardowo wykonywane zabiegi kosmetyczne w SPA to m.in.: masaż czekoladą, owocami, ziołami czy egzotycznymi przyprawami. W ofercie nowoczesnych salonów piękności znajdziemy jednak rytuały pielęgnacyjne, których działanie relaksujące nie wynika bezpośrednio z zastosowania określonych preparatów kosmetycznych. Niezwykłych doznań zmysłowych może dostarczyć terapia dźwiękiem. Wykorzystuje się w niej fale akustyczne, które poddają nasze ciało lub jego poszczególne partie wibracjom. Jest to technika wywodząca się z tradycji medycyny azjatyckiej, a jej skuteczność tłumaczy się uporządkowywaniem przepływu energii w organizmie.

Specjaliści zajmujący się terapią dźwiękiem najczęściej wykorzystują w swoich zabiegach różnego rodzaju misy, np. tybetańskie, kryształowe, assam, gongi, kamertony czy dzwonki. Zdecydowanie warte podkreślenia jest jednak to, że dobrze przeprowadzony seans muzykoterapii, podczas którego otaczające nas dźwięki przepływają przez nasze ciało i przeplatają się wzajemnie, daje głęboki relaks, uspokaja emocje i myśli oraz zmniejsza napięcie w ciele.

Apiterapia

W Polsce oprócz tradycyjnych zabiegów kosmetycznych w SPA, niezmiennym zainteresowaniem cieszy się także apiterapia. Dawniej nazwę tę stosowano na określenie metody leczenia schorzeń reumatycznych jadem pszczelim. Obecnie termin apiterapia odnosi się do medycznego zastosowania wszystkich produktów pszczelich.

W Bałtowie, obok ogromnego rodzinnego kompleksu rozrywkowo-edukacyjnego posiadającego m.in. jura park, prehistoryczne oceanarium, zoo safari i ośrodek jeździecki, powstała strefa urody i leczenia apiterapią. Produkty takie jak miód, pierzga, propolis, pyłek kwiatowy, mleczko, jad czy wosk pszczeli przyspieszają regenerację skóry, ułatwiają odnowę organizmu i poprzez działanie immunostymulacyjne, silnie wzmacniają organizm osób starszych. SPA proponujące pszczele zabiegi to niezwykła i tradycyjnie polska propozycja dla wielbicieli wypoczynku połączonego z dbałością o zdrowie i wygląd.

Aquabike

Spośród bardzo zróżnicowanej oferty ćwiczeń poprawiających sylwetkę nie trudno znaleźć coś dla siebie. Osoby, które preferują nietypowe sporty, z pewnością zainteresuje propozycja niektórych polskich ośrodków SPA, a mianowicie gimnastyka na rowerze w wodzie, czyli aquabike. Jest to forma ruchu, która umożliwia schudnięcie, poprawę sylwetki i kondycji także osobom po urazach stawów oraz osobom starszym, dla których inne ćwiczenia wysiłkowe są niedostępne. To także bezpieczna metoda zapobiegania osteoporozie i cellulitowi, poprawiająca wydolność układu krążenia i oddechowego.

Chirurgia plastyczna

Do zaawansowanych metod poprawy wyglądu należy z całą pewnością chirurgia plastyczna. Silne kompleksy związane z wyglądem zewnętrznym mogą prowadzić do zakłócenia normalnej, pełnej aktywności życiowej i uniemożliwić odczuwanie szczęścia. Takie sytuacje stanowią bodziec do podjęcia decyzji o poddaniu się operacji plastycznej. Bardzo istotne jest w tym wypadku staranne sprawdzenie specjalisty, w którego ręce zamierzamy się oddać.

Na polskim rynku działa już wiele klinik chirurgii plastycznej, które od lat pracują na swoją renomę. Warto wobec tego pomyśleć o wybraniu ośrodka poza swoim miejscem zamieszkania, aby okres rekonwalescencji połączyć z wypoczynkiem w komfortowych warunkach. Ponieważ zabieg chirurgiczny dla wielu osób wiąże się z dużym stresem, część ośrodków umożliwia swoim pacjentom spędzenie tego czasu w otoczeniu rodziny.

Zostaw komentarz