Styl życia

Pomysły na Dzień Dziecka

Napisany przez easylife

Dzień Dziecka1 czerwca to dla każdego dziecka dzień szczególny, bo właśnie wtedy jest jego święto.  Z dzieciństwa pamiętamy, jak tego dnia nasi rodzice sprawiali nam niespodzianki przyrządzając ulubiony deser lub zabierając na pełne wrażeń wycieczki, a  pomysłów na ciekawe gry i zabawy nie było końca. Dziś, gdy półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnorodnych zabawek, rodzicom nie trudno wybrać prezent na Dzień Dziecka. Pamiętajmy jednak, że dla dziecka największym prezentem będzie poświęcona mu uwaga oraz  mile spędzony czas.

Wspólne gotowanie

Przyrządzanie posiłków w asyście swego dziecka może być świetną zabawą zarówno dla niego, jak i rodzica. Warto zacząć już od śniadania, podczas którego możemy wspólnie wymyślać ciekawe dekoracje kanapek. Do tego celu potrzebujemy zaledwie takie produkty jak pieczywo, masło, serek żółty, wędlina, szczypiorek, rzodkiewka, pomidor oraz wszelkie dodatki, które chętnie są zjadane przez naszą pociechę. Z nich możemy wycinać wzorki, ozdabiać kanapkę na kształt zwierzątek, kwiatków oraz innych aplikacji.

Również w trakcie przygotowywania obiadu możemy poprosić naszego małego eksperta o pomoc. Wiele czynności w kuchni dziecko może wykonać samodzielnie, a nauka gotowania może być dla niego dużą atrakcją. Wybierajmy takie przepisy kulinarne, których przygotowanie nie będzie skomplikowane oraz nie będzie wymagało użycia akcesoriów, które mogą zranić dziecko.

Gry i zabawy

Koniecznie zapewnijmy naszemu dziecku atrakcje na świeżym powietrzu. W dniu 1 czerwca z pewnością w naszej miejscowości lub jej okolicy znajdziemy ciekawe atrakcje dla dzieci.
Jeśli pogoda nie dopisze nam tego dnia, dobrym pomysłem będzie wyjście z całą rodziną do Aquaparku, czy centrum zabaw dla dzieci. Starajmy się w miarę możliwości wraz z dziećmi uczestniczyć w zabawach, aby nasze pociechy czuły, iż poświęcamy im naszą uwagę.

Również w domu możemy zorganizować naszym pociechom świetną zabawę. Gry planszowe, rebusy, kalambury to doskonały sposób na zaangażowanie w zabawę wszystkich członków rodziny.

Pamiętajmy, że nasze dzieci to największy skarb, dlatego poświęcajmy im swój czas nie tylko w dniu ich święta, ale również na co dzień.

Zostaw komentarz