Styl życia

Sprawdzone pomysły na Dzień Dziecka

Napisany przez easylife
Dzień Dziecka to święto, która pamiętamy od najmłodszych lat. I mimo, iż weszliśmy w  wiek dorosły to dzień ten zawsze przywołuje miłe wspomnienia. W życiu codziennym często jednak nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby spędzać go z naszymi pociechami tak długo, jak byśmy chcieli. Dlatego 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka to doskonały moment na to, aby zaplanować cały dzień tylko z naszym dzieckiem. W tym roku święto wypada w sobotę, zatem mamy naprawdę spore pole do popisu. Dziś podzielimy się z Wami garścią pomysłów na Dzień Dziecka.Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.


Nietypowe śniadanie

Dzień Dziecka warto zacząć od pożywnego śniadania, ale podanego w oryginalny sposób. Każde dziecko z pewnością ucieszy się na widok kolorowych kanapek. Pomysłów na ich przygotowanie jest wiele. Możemy stworzyć zabawne kompozycje z wizerunkiem zwierzątek, postaci z bajek itp.

Dzień Dziecka w plenerze

Jeśli tylko pogoda dopisze, koniecznie należy zorganizować rozrywkę dla naszej pociechy na świeżym powietrzu.  Dobrym pomysłem będzie przygotowanie zabaw wspólnie z koleżanką czy sąsiadką, której dziecko jest rówieśnikiem naszego. Może to być na przykład wyprawa w poszukiwaniu skarbu. Park  czy pobliski las świetnie się w tym przypadku sprawdzi. Do przygotowania zabawy będziemy potrzebować przede wszystkim odrobiny i pomysłowości i kilka przyborów do malowania (kredki, papier itp.). Możemy narysować mapkę skarbów, zaznaczyć na niej punkty, do których trzeba po po kolei dotrzeć rozwiązując przy tym różnego rodzaju zagadki otwierające drogę do kolejnych miejsc aż do dotarcia do celu, czyli skarbu. Dla dzieci będzie to świetna zabawa, której rozwiną one swoją kreatywność oraz pamięć.
Po znalezieniu skarbu będziemy mogli wspólnie z dziećmi usiąść na trawie i zrobić piknik. Jeśli wszystko przygotujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, sukces zabawy gwarantowany.

Dzień Dziecka pod dachem

Plenerowa zabawa uda się tylko wtedy, gdy pogoda będzie sprzyjająca, a więc bez deszczu. Jednak równie dobrze można się pobawić w domu. Dla dziewczynek możemy zorganizować Dzień Mody z sesją zdjęciową – wyjąć z naszych szaf nasze kreacje, biżuterię i pobawić się razem z dziećmi w przebieranki. Dziewczynki to uwielbiają, nie raz zapewne po cichu sięgały do kosmetyczek swoich mam, malując usta, czy wkładając na szyję długi sznur pereł.
Natomiast w przypadku chłopców może to być ponadczasowa zabawa klockami LEGO, biwak w salonie, czy sklejanie modeli samolotów.
Pomysły zależą oczywiście od tego, co nasze dzieci najbardziej lubią, jaki typ zabawy sprawia im największą przyjemności.
W deszczową pogodę możemy również zabrać dzieci do parku wodnego, kina, czy na teatrzyk dla dzieci. 1 czerwca zapewne w każdej miejscowości będzie wiele możliwości spędzenia czasu z dziećmi,z  dodatkowymi atrakcjami.

Prezent na Dzień Dziecka

Miłym uwieńczeniem tego dnia dla każdego dziecka będzie prezent. Możliwości mamy nieskończenie wiele. Ważne jednak, aby prezent dla dziecka był związany z jego zainteresowaniami, czy talentami.
Sprawdzonymi prezentami są np:
– gry planszowe i edukacyjne
– książki
– instrumenty muzyczne.
Jeśli brakuje nam pomysłu na prezent, możemy podpytać o to delikatnie naszą pociechę.Wówczas będziemy mieć stuprocentową pewność, że trafimy w dziesiątkę z wyborem upominku na Dzień Dziecka.
Pamiętajmy, że dzieci ponad wszystko potrzebują naszej miłości, zrozumienia, uznania i zainteresowania. To najważniejsze, co powinniśmy im dawać nie tylko w dniu ich święta, ale każdego dnia.

1 komentarz

  • a w tym roku na dzień dziecka dla dziewczynek polecam książkę Madeline w Paryżu – kultową dobranockę z naszego dzieciństwa!

Zostaw komentarz