Zdrowie i uroda

W trosce o nasze nerki

nerki
Napisany przez easylife
Naukowcy stwierdzili, że brzoza, tak często u nas występujące drzewo, jest jednym z najodporniejszych organizmów na świecie. Drzewo brzozy po zamrożeniu do temperatury – 273ºC (zero absolutne), jest w stanie po rozmrożeniu wrócić do życia i zapuścić korzenie. Co więcej brzoza jak magnes przyciąga i absorbuje zanieczyszczenia oraz substancje radioaktywne z okolicznej gleby.

Ekstrakt z brzozy dla prawidłowego funkcjonowania nerek

Nie od dziś ekstrakt z brzozy ma szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetyce. Stosowany zewnętrznie, bardzo dobrze działa na skórę oraz włosy, zaś przy stosowaniu wewnętrznym usprawnia i optymalizuje pracę nerek oraz w bardzo skuteczny sposób oczyszcza krew. Liście brzozy działają na nerki intensywnie, ale też bardzo łagodnie, nie powodując skutków ubocznych.
Nerki są bardzo inteligentnym i skutecznym mikrofiltrem, który oddziela niepotrzebne, zbędne dla organizmu substancje i wydala je pod postacią moczu z organizmu. Nerki troszczą się również o gospodarkę wodną organizmu. Jeżeli w naszym organizmie jest zbyt dużo płynów, często chodzimy do toalety, gdy zaś jest ich niedobór, dzięki złożonemu systemowi hormonalnemu, nerki starają się o oszczędne wykorzystywanie wody. Np. w trakcie długiej podróży można zauważyć jak niektórym osobom puchną kostki. Oznacza to, że organizm przeszedł na tryb oszczędnościowy. W ten sposób nerki starają się zachować równowagę jonową we krwi.

Nerki są niezwykle ważnym organem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego też potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, by mogły przez długie lata prawidłowo dla nas pracować.

Sok z brzozy “wymiata” toksyny

Ekstrakt z brzozy do pewnego stopnia jest w stanie oczyścić tkankę nerek, ponieważ jak wyciąga zanieczyszczenia oraz pomaga je wydalać. W wyniku spożywania wody mineralnej oraz twardej wody kranowej, w nerkach tworzy się piasek i kamienie, w wyniku czego, następuje ograniczenie skuteczności pracy nerek. Często pierwszym objawem tworzenia się kamieni nerkowych są ciemne kręgi pod oczami lub nagłe pogorszenie się kondycji włosów. Wówczas warto zastosować kurację i sięgnąć po sok z brzozy lub naturalne suplementy diety zawierające ekstrakt z brzozy.

W trakcie kuracji przez około 10 dni najlepiej unikać substancji drażniących, jak kofeina, teina czy alkohol, należy ograniczyć spożycie soli oraz przyjmować większą ilość świeżej wody (około 2,5 – 3 litrów na dzień).

Zawarte w liściach brzozy flavonoidy działają moczopędnie i dezynfekująco na drogi moczowe. Powodują zwiększenie wydzielania kwasu moczowego, chloru i jonów sodu. Mają właściwości ogólnie wzmacniające i odtruwające organizm. Wykazują także działanie przeciwreumatyczne oraz napotne.

Zostaw komentarz