Dom i wnętrze

Jak urządzić kawalerkę z aneksem kuchennym

kawalerka z aneksem kuchennym
Napisany przez easylife

Kawalerka często stanowi pierwsze, własne, samodzielnie utrzymywane mieszkanie. Zazwyczaj zamieszkuje ją jedna osoba, ale zdarza się, że nowy start w życie rozpoczyna tutaj bezdzietne małżeństwo lub para studentów.  Świadomi ograniczenia przestrzeni jej mieszkańcy zastanawiają się jak urządzić kawalerkę, by zmieścić w niej wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty i akcesoria.

 

Rozplanowanie przestrzeni

Aktualnie najbardziej popularny układ przestrzeni mieszkalnej to kawalerka z aneksem kuchennym. Jedno duże pomieszczenie pełni zarówno funkcję sypialniano – dzienną, jak i posiada wydzieloną funkcjonalną część kuchenną. Podczas remontu nie warto stawiać zbędnych ścianek działowych, wprowadzą one nie tylko chaos w pomieszczeniu, ale również optycznie je zmniejszą. Otwarte przestrzenie świetnie sprawdzą się w tak małym mieszkaniu jak kawalerka.

Dominujący styl

Styl skandynawski święci triumfy już od kilku sezonów. Podczas urządzania własnego kąta warto zwrócić na niego uwagę. Biel, szarość, oraz pastelowe kolory dodają pomieszczeniu blasku oraz spowodują, że będzie wydawać się ono większe niż w rzeczywistości jest. Ciemne kolory takie jak burgund, butelkowa zieleń, czy jesienna śliwka, warto wykorzystać przy komponowaniu dodatków i akcesoriów dekoracyjnych.

Przechowywanie kluczem do sukcesu

Nadmiar bibelotów w kawalerce nie jest przez dekoratorów mile widziany. Nawet najbardziej przemyślane ich rozmieszczenie spowoduje zmniejszenie przestrzeni. W czasie urządzania mieszkania pamiętać należy o przechowywaniu. Zabudowana szafa z przesuwnymi drzwiami to najlepsza z możliwych opcji. Schowane za drzwiami ubrania, przedmioty codziennego użytku, czy gadżety nie będą wprowadzały chaosu. Ponadto, warto zakupić organizery do komód i szuflad, by wprowadzić ład i porządek w każdej dziedzinie życia.

Aneks kuchenny

Urządzając aneks kuchenny należy dobrać go stylistycznie do mebli znajdujących się w drugiej części pokoju. By nie wprowadzać nadmiaru mebli, warto zainwestować w pojemne dolne szafki, a zamiast górnych wybrać półki.

Kawalerka często jest miejscem, gdzie przeżywamy najlepsze momenty swojego życia. Warto wyremontować i urządzić mieszkanie, tak by nie tylko było funkcjonalne, ale również odpowiadało naszym gustom.

Zostaw komentarz