Dla domu

Jak usunąć plamę z barszczu

Napisany przez easylife
Plamy z barszczu to niemal nieodzowny element wieczerzy wigilijnej.  Intensywna czerwień barszczu potrafi zostawić bardzo trudne do usunięcia  ślady na obrusie czy koszuli. Jak postępować w przypadku z plamy z barszczu? Mamy na to sposób.

Sól

Świeżą plamę  z barszczu posyp solą kuchenną (grubą warstwą). Pozostaw na około 15 minut, a następnie upierz w proszku do prania.

Sok z cytryny do bieli

Sokiem z cytryny należy spryskać plamę na białej tkaninie, a następnie pocierać połówką cytryny z miąższem całe zabrudzone miejsce.Wyprać materiał w proszku do prania.


Boraks

Boraks to łatwo dostępnym środkiem czyszczącym (nieszkodliwym dla środowiska,gdyż ma pochodzenie naturalne, można go kupić w aptece lub sklepie z chemią gospodarczą), który świetnie sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju plam.

Plamę z barszczu należy namoczyć, posypać boraksem i polać gorąca wodą. Pozostawić na godzinę lub dłużej,w  przypadku zaschniętych plam. Następnie uprać w proszku do prania.

 

Alkohol

Jeśli plama z barszczu jest stara, natrzyj ją alkoholem. Następnie nanieś na nią kefir lub maślankę i pozostaw na kilka godzin, najlepiej na całą noc.  Po tym czasie usuń maślankę i wybierz materiał w proszku do praniaZostaw komentarz