Zdrowie i uroda

Dieta grejpfrutowa – jak to działa

Napisany przez easylife

dieta grejpfrutowaCoś dla miłośników owoców oraz kwaśnych i gorzkich smaków: dieta grejpfrutowa. Jest jedną z bardziej popularnych, a co ważniejsze – skuteczniejszych diet odchudzających. Osoby, które pragnąć pozbyć się zbędnych kilogramów oraz poprawić sobie samopoczucie, koniecznie powinny przeczytać ten artykuł.

Co to jest dieta grejpfrutowa

Dieta grejpfrutowa została opracowana stosunkowo niedawno przez naukowców z uniwersytetu w Oslo i od razu zyskała pozytywne opinie wielkiej rzeszy osób z nadwagą. Owoce grejpfruta – dzięki zawartości wody i roślinnych włókien – doskonale wypełniają żołądek, powodując uczucie sytości (mają niski indeks glikemiczny). Oprócz tego zawierają enzymy, które przyspieszają spalanie kalorii. Same w sobie są niskokaloryczne, a dodatkowo dostarczają witamin C, B, E, P i beta-karotenu. Dla osiągnięcia oczekiwanych efektów dietę powinno się stosować przez 2 tygodnie. Można w tym czasie pozbyć się nawet do 4 kilogramów.

Na czym polega dieta grejpfrutowa

Jeden z wariantów diety zakłada jedzenie połówki grejpfruta do każdego posiłku lub wypicie połowy szklanki niesłodzonego soku grejpfrutowego, najlepiej świeżo wyciśniętego. Inna wersja zaleca sięganie 2 – 3 razy dziennie po owoc lub szklankę soku, jako dodatek do posiłku lub przekąskę. Jeśli nie chcemy zniweczyć rezultatów diety, zrezygnujmy z potraw smażonych oraz ograniczmy spożycie soli, tłuszczów, węglowodanów i czerwonego mięsa.

Nie odmawiajmy sobie natomiast warzyw i pieczywa pełnoziarnistego. Należy przy tym zachować regularny harmonogram żywienia: trzy większe posiłki dziennie i dwie przekąski między nimi. Wyrobione podczas kuracji nawyki warto na stałe wprowadzić do swojego stylu odżywiania, aby uniknąć efektu jo – jo.

Dieta grejpfrutowa jest niewskazana dla osób stale przyjmujących leki, ponieważ wysoka zawartość kwasów owocowych w pożywieniu może wywoływać reakcje alergiczne.

Zostaw komentarz